Wycieczka do Kołacinka

12 grudnia 2017 r. uczniowie klasy I i oddziału przedszkolnego wraz z wychowawcami p. Anną Michtą, Teresą Czupryn oraz rodzicami, paniami: Anną Gosą, Bożeną Gosą i Sylwią Garczyńską, odbyli wycieczkę do Krainy Świętego Mikołaja w Kołacinku.

Celem wycieczki było przybliżenie uczniom baśni znanych pisarzy i wiedzy o ich bohaterach.

W trakcie spaceru po „Bajkowej ścieżce”, dzieci rozpoznawały elementy scenografii i aranżacje miejsc związanych z baśniowymi postaciami: Kota w butach, Królową Śniegu, Calineczką, Królewną Śnieżką, Czerwonym Kapturkiem, Jasiem i Małgosią, Rybakiem i złotą rybką. Odwiedzili dom Świętego Mikołaja, dom Dziadka Mroza i jego wnuczki Śnieguroczki, a także Szopkę Bożonarodzeniową.

W Sali Tronowej prezenty – niespodzianki wręczył dzieciom Święty Mikołaj – co zostało utrwalone na wspólnym zdjęciu. Dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych na placu zabaw, gdzie na różnych urządzeniach, zjeżdżalniach, basenach z kulkami, miło i wesoło spędziły czas. W dobrych humorach wróciły do szkoły.

Wychowawcy dziękują Mamom za pomoc w sprawowaniu opieki nad dziećmi, a Panu Kierowcy za bezpieczną jazdę i anielską cierpliwość.

T. CZ.