Wyjazd na kręgle

Dnia 18grudnia br. uczniowie klas: V, VI, VII szkoły podstawowej i II-III gimnazjum wyjechali na kręgielnię „NAVI” do TomaszowaMaz.

Większość dzieci po raz pierwszy grała w prawdziwe kręgle. Początkowe rzuty kulą były trochę niezdarne, lecz z każdym kolejnym rzutem przewracało się coraz więcej kręgli. a na tablicy przy imionach grających pojawiały się kolejne punkty. Współzawodnictwo na torze wiązało się ze świetną zabawą. Dwie godziny gry szybko minęły. Uczniowie mieli możliwość poznać technikę i taktykę gry w kręgle, współdziałać w zespole, respektować przepisy i zasady gry. Poznali jeden ze  sposobów aktywnego spędzania wolnego czasu oraz uczyli się kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.

Koszty przejazdu na kręgielnię sfinansowała Gminna Komisja Przeciwdziałanie i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Wyjazd zorganizowała nauczycielka p. Renata Fiderek, a opiekę  nad uczniami sprawowali nauczyciele: p. Jerzy Tulin, p. Magdalena Łepczyk oraz przedstawiciel rodziców p. Sebastian Lasota.

R.F.