Koncert Kolęd i Pastorałek

W niedzielę 7  stycznia 2018 r. w Bazylice Świętej Rodziny w Studziannie podczas Koncertu Kolęd i Pastorałek uczniowie Szkoły Podstawowej w Poświętnem mieli okazję zaprezentować swoje zdolności wokalno-muzyczne.

Koncert rozpoczął ks. Proboszcz Jerzy Cedrowski, który wprowadził licznie zgromadzonych parafian i przybyłych gości w głęboko zakorzeniony w polskiej tradycji zwyczaj kolędowania. Jak podkreślił ks. Proboszcz, warto przy okazji Świąt zadać sobie pytanie: Dlaczego śpiewamy kolędy? Odpowiedź jest prosta, bo kolędowanie stwarza magiczną, niepowtarzalną atmosferę niosącą radość, mnóstwo pozytywnych emocji i oczywiście rozwija wrażliwość duchową. Dużą ciekawostką był fakt, iż największą popularność w wymiarze międzynarodowym zyskała kolęda „Cicha noc”, która jest śpiewana od 199 lat.

Wyjątkową ekspresją artystyczną zachwycili uczniowie naszej szkoły: Magdalena Gosa, Aleksandra Kwaśniak, Jakub Kwaśniak, Wiktoria Kazik, Julia Pająk, Ewa Goska, którzy zaśpiewali następujące kolędy i pastorałki: „Gore gwiazda Jezusowi, „Mario, czy już wiesz?, „Nie było miejsca dla Ciebie”, „Gdy śliczna Panna”, „Gdy się Chrystus rodzi”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”.

Podczas tego wspaniałego koncertu wystąpili także: Faustyna Goska, Czesław Konecki, Józef Głąbiński.

W ten niedzielny wieczór rozbrzmiewały piękne głosy, było wzruszająco i uroczyście, ale to już taki kolędy czas i czar Świąt Bożego Narodzenia.