Ślubowanie klasy I

We wtorek 14-go listopada miała w naszej szkole miejsce bardzo ważna uroczystość.

Pierwszoklasiści w akcie pasowania zaliczeni zostali w poczet uczniów naszej szkoły. Dzieci przygotowały wspaniałą uroczystość na której zaprezentowały swoje talenty artystyczne, były wiersze, piosenki , a nawet taniec, podziwiać je mogli zaproszeni goście: Wójt Gminy p. Michał Franas, Przewodniczący Komisji Oświatowej p. Maciej Szufladowicz, Dyrektor Banku Spółdzielczego p. Marcin Piątkowski, Przewodnicząca Rady rodziców p. Rataj, rodzice, koledzy z innych klas, Nauczyciele naszej szkoły i oczywiście p. Dyrektor Andrzej Gwizdoń bez którego pasowanie nie mogło by się odbyć. Po części artystycznej przyszli uczniowie musieli przejść próbę polegającą na wypiciu duszkiem szklaneczki soku z cytryny i szerokim uśmiechnięciu gdy ostatnie z dzieci przeszło tę ciężką próbę  p. Dyrektor przyjął przysięgę na flagę a następnie każdego z osobna przy pomocy wielkiego ołówka pasował na ucznia i wręczył dyplom na pamiątkę tej podniosłej chwili. Oficjalni już pierwszoklasiści otrzymali od zaproszonych przez siebie gości piękne upominki: przybory szkolne, książeczki oszczędnościowe wraz z drobnym wkładem, książki i mnóstwo słodkości. Ponadto rodzice ufundowali dzieciom wyjazd do Kołacinka na spotkanie ze Świętym Mikołajem. Uczniowie wysłuchali wiele ciepłych słów i życzeń od swoich gości jak również podziękowań za przygotowanie tak wspaniałej uroczystości. Podziękowania nie ominęły również wychowawczyni klasy p. Anny Michta, która włożyła dużo pracy w przygotowanie dzieci i scenariusza występów oraz podziękowano uczniom klasy czwartej za aktywną pomoc we wprowadzeniu młodszych kolegów i koleżanek do braci uczniowskiej. Po ślubowaniu goście wraz ze świeżo upieczonymi uczniami przeszli do klasy gdzie odbył się słodki poczęstunek.

A.M.