MISTRZOSTWA POWIATU W MINI PIŁCE RĘCZNEJ. Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Poświętnem WICEMISTRZYNIAMI powiatu w mini piłce ręcznej!

W dniu  21 listopada 2017 roku w Szkole Podstawowej w Drzewicy odbyły się Mistrzostwa Powiatu w mini piłce ręcznej dziewcząt. Do zawodów przystąpiło 6 drużyn powiatu opoczyńskiego.

Nasze zawodniczki dały z siebie wszystko. Mecze w fazie grupowej od początku     do końca były jednostronne. Szybko zdobywaliśmy kolejne bramki, a bramkarka Natalia Szymańska nie dała się zaskoczyć rywalkom i nie przepuściła żadnej bramki. Świadczy to również o bardzo dobrej grze w obronie całego zespołu. Z kompletem punktów drużyna dziewcząt awansowała do finału.

Wyniki meczów  grupowych:

Poświętne – Brzustowiec           4:0

Poświętne – Bukowiec n/Pilicą  4:0

Mecz finałowy z drużyną ze Sławna rozpoczął się dla nas bardzo korzystnie, ponieważ już w drugiej minucie mimo przewagi fizycznej rywalek wygrywaliśmy 2:0.  W kolejnych minutach rywalki wyrównały, a następnie bramki padały zarówno do naszej bramki, jak i do bramki drużyny przeciwnej. Po regulaminowym czasie gry był remis 4:4. W dogrywce nasze młode szczypiornistki uległy koleżankom ze Sławna 4:5 i zajęły bardzo dobre II miejsce.

Sukces naszej reprezentacji napawa optymizmem przed kolejnymi zawodami drużynowymi.

Skład drużyny dziewcząt: Badura Julia, Domańska Weronika, Gosa Magdalena, Jura Natalia, Kazik Wiktoria, Kołodziejczyk Nikola, Kośka Gabriela, Kośka Oliwia, Mnich Anna, Sobczyk Monika, Szymańska Natalia, Zaręba Kamila, Zaręba Karolina, Korycka Magdalena.

Opiekun drużyny: Renata Fiderek

Dnia 22 listopada odbyły się Mistrzostwa Powiatu w mini piłce ręcznej chłopców. Do zawodów przystąpiło 9 drużyn powiatu opoczyńskiego.

W zwiazku z tak dużą frekwencją, zostały utworzone trzy grupy po trzy dryżyny.

Nasza reprezentacja w fazie grupowej musiała sie zmierzyć z gospodarzami czyli Drzewicą i drużyną ze Skroniny.

Wyniki meczów grupowych:

Poświętne – Drzewica                1:2

Poświętne – Skronina                 5:1

Ponieważ tylko jedna drużyna z grupy awansowała do finału, to porażka z drużyną gospodarzy pozbawiła naszych chlopców możliwości dalszej rywalizacji.

Chłopcy wystąpili w składzie: Florczyk Michał, Głowacki Bartosz, Kacprzak Artur, Kolecki Bartosz, Kowalik Piotr, Kwaśniak Jakub, Lipski Michał, Piątkowski Adam, Stolarski Kacper, Zając Adam, Dróżdż Julian, Kózka Szymon, Kózka Szczepan.

Opiekun drużyny: Renata Fiderek