MISTRZOSTWA POWIATU OPOCZYŃSKIEGO W PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

W dniu 13.11.2017 r. odbyły się zawody powiatowe w piłce ręcznej dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej – rocznik 2002-2004.

Do zawodów zgłosiło się osiem drużyn naszego powiatu: Bielowice, Dzewica, Opoczno, Mniszków, Paradyż, Prymusowa Wola, Poświętne, Żarnów.

Mecze naszych szczypiornistek obfitowały w wiele ciekawych akcji i ładnych  rozegrań. Na uwagę zasługuje również postawa naszej bramkarki Natalii Walasik, która stuprocentowo obroniła rzuty karne, co wzbudziło podziw oglądających zawody. Dzieki dobrej współpracy zespołu w duchu walki fair play dziweczęta w pięknym stylu wygrały wszystkie mecze grupowe i tym samym awansowały do gry  o tytuł mistrza powiatu opoczyńskiego.  W finale zmierzyły się z zawodniczkami z Paradyża,  gdzie po zaciętej walce uległy rywalkom 2:3. Choć mecz finałowy  nie roztrzygnął się na naszą korzyść,  to i tak bardzo dobre  II miejsce sprawiło wiele radości zarówno zawodniczkom jak i opiekunowi drużyny, nauczycielce wychowania fizycznego, Renacie Fiderek.

Skład drużyny : Badura Paulina, Fiderek Julianna, Florczyk Alicja, Kacprzak Weronika, Kalużna Natalia, Kołodziejczyk Emilia, Korycka Patrycja,  Kowalik Katarzyna, Krakowiak Patrycja, Nowakowska Alicja, Walasik Natalia, Wiechecka Anna, Zawada Agnieszka, Żak Martyna.

Gratulujemy!!!

R.F.

Dnia 14 listopada odbyły się powiatowe rozgrywki w piłkę ręczną chłopców. W zawodach wzięli udział uczniowie klas II i III gimnazjum. W rywalizacji brało udział osiem drużyn
z powiatu opoczyńskiego. Uczniowie naszej szkoły rozegrali 3 mecze w grupie
z reprezentacjami następujących szkół: Gimnazjum w Białaczowie, Gimnazjum
w Szadkowicach i Prywatne Gimnazjum z Opoczna. Chłopcy o 3 miejsce walczyli z drużyną Gimnazjum w Żarnowie, mimo zaciętej gry ponieśli porażkę i ostatecznie zajęli 4 miejsce. Szkołę reprezentowali: Maciej Kośka, Szymon Lasota, Kacper Kośka, Mateusz Bolarczyk, Mateusz Czarnecki, Kamil Jakubczyk, Kamil Kowalik, Mateusz Kozłowski, Jan Krakowiak, Bartłomiej Lipski, Dawid Kośka, Karol Kośka, Adam Smyk, Jakub Jakubczyk.

W.B.